PP: Pewny awans w Pucharze Polski

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin bez większych problemów awansowali do 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski. Miedziowi bez problemów pokonali pierwszoligowy MKS Wieluń 40:27 (22:14).

Już początek meczu pokazał, kto dziś będzie rozdawał karty. Lubinianie rozpoczęli od szybkiego 4:0, a z biegiem czasu powiększali jeszcze swoją przewagę. Do przerwy Zagłębie prowadziło różnicą ośmiu bramek, a w drugiej połowie zawodnicy z Lubina jeszcze „odjechali” rywalom. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania okazał się brazylijski rozgrywający Anderson Mollino da Silva, który bramkarza rywali pokonał siedmiokrotnie.

MKS Wieluń – MKS Zagłębie Lubin 27:40 (14:22)

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 2, Bondzior 6, Przysiek, Kużdeba 6, Mrozowicz 5, Pawlaczyk 5, Szymyślik 1, Czuwara 4, Mollino 7.