Opublikowany: pt, Lut 7th, 2020

Poznają smak wielkiego sportu (FOTO)

Po hucznym otwarciu przyszedł czas na wytężoną pracę. Od pół roku na terenie gminy Męcinka z powodzeniem funkcjonuje Gminna Akademia Piłkarska. To efekt współpracy lokalnego samorządu z klubem piłkarskim Miedź Legnica. Pomysł przyjął się nie tylko wśród młodych sportowców. Do inicjatywy włączyli się rodzice, którzy chętnie przywożą swoje pociechy na zajęcia, i je dopingują. Wbrew pozorom treningi nie są wyłącznie piłkarskie a uczestnikami akademii są także dziewczynki.

– Cieszymy się z tak dużego zainteresowania. Obecnie szkolimy ponad 30 dzieci. Zależy nam na wszechstronnym rozwoju najmłodszych mieszkańców gminy. Dzieci są pod dobrą opieką. Szkolą ich trenerzy mający uprawnienia UEFA A mający na co dzień zajęcia w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Legnicy i w Klubie Piłkarskim Miedź – mówi Rafał Kozioł, gminny koordynator Akademii.

– W głównej mierze skupiamy się na ogólnym rozwoju fizycznym, współpracy i dyscyplinie. Chcemy zapewnić młodym zawodnikom i zawodniczkom aktywność fizyczną, ruch, czyli to co jest w dzisiejszych czasach bardzo zaniedbane – powiedział nam trener Paweł Dziakowicz.

Oprócz zajęć z wychowania fizycznego uczestnicy Akademii będą mieli także możliwość kibicowania na stadionie Miedzi, a także wyprowadzania zawodowych piłkarzy na mecze ligowe.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..