Opublikowany: czw, Kwi 25th, 2019

Powstaje Akademia Górnika

Górnik Polkowice przystąpił do programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN. Polski Związek będzie obserwował polkowicką Akademię i przyznawał gwiazdki za rozwój każdego działu.

Polski Związek Piłki Nożnej będzie oceniał m.in.: kwalifikacje trenerów, infrastrukturę sportową, liczbę szkolonych drużyn oraz program szkoleniowy – PZPN określił standardy w których chcemy się poruszać. Jako Akademia Górnik Polkowice chcemy aplikować o złote gwiazdki tak, żeby nasza akademia był postrzegana jako funkcjonująca na najwyższym poziomie. Przed nami wielomiesięczna praca systemowa. Naszym celem jest bazowanie na własnych zawodnikach z Polkowic oraz okolicznych miejscowości Zagłębia Miedziowego. Chcemy, żeby każde dziecko, które przyjdzie do nas w wieku 6 lat szkoliło się aż do momentu osiągnięcia wieku seniora. Liczymy się z tym, że nie wszyscy spełnią te wymogi – mówi Konrad Janczak, trener koordynator.

Futbol to sport drużynowy. Ale w sporcie drużynowym liczą się także jednostki tzw. perełki – To będzie nasz cel, żeby takie perełki wyłowić. Kiedyś ci młodzi utalentowani piłkarze zasilą nasz I zespół. Inni mam nadzieję będą grać na jeszcze wyższym poziomie. Pozostali zawodnicy zostaną w przyszłości wypożyczeni do ościennych drużyn z IV ligi. Będą cały czas monitorowani, a w razie postępu wzmocnią nasz I zespół seniorów – dodaje Konrad Janczak.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..