Poszukiwany okradał jaworskie markety

Jaworscy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże w dyskontach spożywczych znajdujących się na terenie miasta. Dodatkowo był on poszukiwany przez sąd celem doprowadzenia do zakładu karnego.

Jaworscy funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który od około trzech miesięcy z kradzieży sklepowych uczynił sobie stałe źródło dochodu. 30-letni jaworzanin wielokrotnie okradał dyskonty spożywcze znajdujące się na terenie miasta. Łupem złodzieja padały głównie artykuły spożywcze i alkoholowe, kosmetyki, a także drobny sprzęt AGD.
– Sklepowe monitoringi zarejestrowały, jak złodziej ściągał towar z półek i pakował go do reklamówki czy plecaka, po czym wychodził ze sklepu, opłaty za towar oczywiście nie uiszczając. Łączna wartość poniesionych z tego tytułu strat wyniosła blisko 800 złotych – czytamy w komunikacie policji.
Ponadto zatrzymany jaworzanin poszukiwany jest przez sąd celem doprowadzenia do zakładu karnego w związku z popełnionymi wcześniej przestępstwami przeciwko mieniu, w tym także kradzieżami sklepowymi. Po ogłoszeniu zarzutu, do którego 30-latek przyznał się, mężczyzna został przewieziony do zakładu karnego. Podejrzany będzie odpowiadał w warunkach tzw. „recydywy”, ponieważ wcześniej odbywał już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

Dodaj komentarz

*

code