Opublikowany: pt, Maj 29th, 2020

Portugalczyk na dłużej w Cuprum Lubin

Prowadzenie gry drużyny Cuprum Lubin w nowym sezonie rozgrywek PlusLigi pozostaje w rękach Miguela Tavaresa! Poprzedni sezon rozgrywającego był bardzo udany. Występujący pierwszy raz na plusligowych parkietach Portugalczyk rozegrał 24 spotkania, w których łącznie zdobył dla Miedziowych 60 punktów, w tym 27 razy serwując asa. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z przedłużenia kontraktu z zawodnikiem – podkreślają władze klubu.

Miguel dlaczego zostajesz w Lubinie?

Miguel Tavares: Cuprum Lubin był zespołem, który we mnie uwierzył w poprzednim sezonie. Ja po prostu zwracam przysługę. Wierzę w Cuprum Lubin i wierzę, że w przyszłości możemy razem zrobić wiele dobrego. Bardzo chciałbym zobaczyć ten klub walczący o tytuły za 3-4 lata. Chcę być częścią tego rozwijającego się i coraz lepszego procesu. Poza sportem Lubin to ładne miasto, które polubiłem. Jest tu też wiele pięknych miejsc do odwiedzenia w okolicy. Chciałbym też więcej się dowiedzieć i nauczyć o regionie.

Co myślisz o PlisLidze po tym pierwszym sezonie?

Miguel Tavares: PlusLiga jest niesamowita. Myślę, że w Polsce siatkówka jest sportem bardzo profesjonalnym, dającym szansę na grę na najwyższym poziomie i jest to bardzo satysfakcjonujące. W lidze jest dużo dobrych zawodników, w tym wielu bardzo dobrych zawodników z Polski. Jestem bardzo zadowolony z poziomu ligi.

Czego oczekujesz w nowym sezonie?

Miguel Tavares: Następny sezon będzie jeszcze trudniejszy niż poprzedni. W drużynie i sztabie jest sporo zmian, straciliśmy kilku ważnych graczy. Mam jednak nadzieję, że w nowym gronie możemy się poznać nawzajem i nauczyć się grać jako drużyna, a także walczyć razem o wspólny cel. Musimy stworzyć solidną grupę i zmotywować się wzajemnie do codziennej coraz lepszej pracy. A kiedy zacznie się sezon damy z siebie wszystko, aby wygrać każdy mecz.

Cuprum Lubin / Fot. Mariusz Babicz

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..