Porażka Miedzi w Krakowie

W meczu 2. kolejki LOTTO Ekstraklasy Miedź Legnica przegrała na wyjeździe z Wisłą Kraków 1:2 (0:1) po golach Zdenka Ondraska i Dawida Korta. Bramkę dla ekipy Dominika Nowaka zdobył z rzutu karnego Marquitos.

Zdecydowana większość pierwszej połowy upłynęła pod dyktando Wisły. To gospodarze prowadzili grę i częściej atakowali, jednak niemal do przerwy nie byli w stanie udokumentować swojej przewagi. Dopiero w 43. minucie Zdenek Ondrasek celnie dobił uderzenie Marcina Wasilewskiego po rzucie rożnym, dzięki czemu do szatni schodzili prowadząc 1:0.

Jeszcze przy wyniku bezbramkowym Miedź miała swoje szanse, a najlepszą z nich Petteri Forsell. W 32. min Fin stanął oko w oko z Buchalikiem, jednak źle przyjął piłkę i przegrał ten pojedynek. Wcześniej legniczanie postraszyli w 11. min, gdy Henrik Ojamaa zbiegł ze skrzydła do środka i huknął kąśliwie. Buchalik zanotował niepewną interwencję, ale gola nie było.

Po zmianie stron ekipa Dominika Nowaka ruszyła do przodu. Wisła szukała szans do kontrataków, a te pojawiła się bardzo szybko. W 49. minucie fatalny błąd w obronie popełnił Ojamaa, a Dawid Kort z kilku metrów pokonał Łukasza Sapelę. Ten sam piłkarz mógł przesądzić o wyniku zaledwie kilka chwil później. Powtórka jednak nie wyszła, bo tym razem piłka odbiła się od słupka.

Miedź złapała drugi oddech w 69. min, kiedy Marquitos wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul na Fabianie Piaseckim, ale losów spotkania już nie odmieniła. Później swoje szansę mieli jeszcze Wojciech Łobodziński i Piasecki. Pierwszy uderzył nad poprzeczką w 78. min, a drugi zmarnował wyborną okazję w doliczonym czasie gry, gdy zamiast do siatki trafił w świetnie dysponowanego Buchalika.

Wisła Kraków – Miedź Legnica 2:1 (1:0)
Bramki: 43. Ondrasek, 49. Kort – 69. Marquitos (K).
Wisła: Buchalik – Bartkowski Ż, Wasilewski, Sadlok Ż, Pietrzak – Boguski, Basha Ż, Kort (88. Wojtkowski), Imaz Ż (73. Plewka), Małecki – Ondrasek.
Miedź: Sapela – Bartczak, de Amo, Bożić, Kwame – Łobodziński, Forsell (59. Garguła), Augustyniak Ż (59. Marquitos Ż), Santana Ż, Ojamaa (64. Piasecki) – Piątkowski.