„Pomarańczowi” bezkonkurencyjni na mistrzostwach Polski

Pięć kompletów medali oraz dwa komplety biało-czerwonych koszulek wywalczyli kolarze CCC Sprandi Polkowice w mistrzostwach Polski w jeździe na czas dwójkami. W zawodach startowali również zawodnicy TC Chrobry Scott Głogów.

Na 29-kilometrowej trasie wokół miejscowości Godziesze Wielkie rywalizowały cztery „pomarańczowe” dwójki: Maciej Paterski z Łukaszem Owsianem, Patryk Stosz z Mateuszem Taciakiem, Alan Banaszek z Piotrem Brożyną i Michał Paluta z Kamilem Małeckim. Wszyscy zakończyli zmagania z medalami.

Złoto w elicie wywalczył Paterski i Owsian, srebro Stosz i Taciak, brąz w elicie i złoto w orlikach Banaszek i Brożyna, a 4. miejsce i srebro w kategorii U23 zdobyli Małecki i Paluta. Pierwszy duet uzyskał równe 34 minuty, drugi stracił do niego 5 sekund, trzeci 10 sekund, a czwarty minutę. Kolejna dwójka, Mikołaj Gutek i Stanisław Aniołkowski z Team Hurom, byli wolniejsi od triumfatorów o minutę i 23 sekundy.

W zawodach startował również duet zawodników z ekipy TC Chrobry Scott Głogów: Piotr Konwa i Paweł Szóstka. Z wynikiem 36 minut i 11 sekund zajęli oni 9. miejsce w elicie i 7. miejsce w kategorii U23.

Dzisiaj odbędzie się wyścig drużynowy na dystansie 58 kilometrów. CCC Sprandi Polkowice wystawi zarówno czwórkę w kategorii U23, jak i w elicie.