Polska z Miedziowymi w składzie zagra z Litwą

Kobieca reprezentacja Polski piłkarek ręcznych po raz piąty w historii wystąpi w Opolu. W kadrze na spotkanie przeciwko Litwie znalazły się trzy zawodniczki Zagłębia Lubin. Powołania otrzymały: Monika Maliczkiewicz, Adrianna Górna oraz Karolina Kochaniak-Sala.

Debiut naszej żeńskiej kadry narodowej w opolskim Okrąglaku nastąpił 11 stycznia 1969 roku – kilka miesięcy po otwarciu nowoczesnego, jak na ówczesne czasy, obiektu. Rywalem była Bułgaria. Przekonywujące zwycięstwo 29:5 świadczy o dużej przewadze Polek. Później na początku lat 70. ub. wieku Biało-Czerwone mierzyły się jeszcze trzykrotnie w Opolu. Za każdym razem z tym samym rywalem, czyli Norwegią. Tylko raz rywalizacja toczyła się o punkty. 25 kwietnia 1971 Norweżki w kwalifikacjach mistrzostw świata wygrały 11:6.

Od tamtej pory piłka ręczna na poziomie pierwszej reprezentacji Polski gościła w Opolu (w 2017 roku nastąpiła zmiana nazwy hali na Stegu Arena) wyłącznie za sprawą panów. Ostatnio, a dokładnie w kwietniu br. (n/z), podopieczni Patryka Rombla podejmowali faworyzowaną Słowenię i po niesamowitym meczu wygrali 27:26.  Triumf miał duże znaczenie w awansie do finałów EHF EURO 2022.

Polki we środę (g.18:00) zagrają w Opolu z Litwą o punkty w kwalifikacjach EHF EURO 2022. Bilety na mecz Polska – Litwa do nabycia zprp.pl i eventim.pl

Dodaj komentarz

*

code