POLKOWICE. Znów emocje

ccc5Kolejny mecz koszykarek CCC Polkowice w tym sezonie po raz kolejny dostarczył niemałych emocji. „Pomarańczowe” wygrały w Koninie z Basketem 65:62, ale szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliły dopiero w czwartej kwarcie.

Jeszcze w 32. minucie, po dwóch celnych rzutach wolnych kapitalnie grającej Aaryn Ellenberg (30 punktów na świetnej skuteczności), koninianki wygrywały z CCC 54:50. Wicemistrzynie Polski od tego momentu zanotowały serię 9:0 (5 punktów Agnieszki Majewskiej, 4 punkty Aishah Sutherland) i na trzy minuty przed końcem prowadziły 59:54. Po emocjach? Nic z tych rzeczy. Dwie trójki Ellenberg, przedzielone dwupunktowym koszem Sutherland spowodowały, że przewaga polkowiczanek stopniała do zaledwie jednego punktu (61:60). Podopieczne Arkadiusza Rusina zachowały jednak zimną krew w ostatnich 60 sekundach (z półdystansu trafiła Sutherland, z linii rzutów wolnych nie myliła się Majewska) i dzięki temu utrzymały prowadzenie do końca. Tym samym wicemistrzynie Polski zachowały status niepokonanej drużyny w ekstraklasie.

– Wiedzieliśmy, że największe zagrożenie ze strony Konina jest wśród graczy obwodowych i to się potwierdziło. Od początku mieliśmy za zadanie ograniczyć poczynania Ellenberg i Urbaniak, ale źle weszliśmy w mecz, bo nie zrealizowaliśmy tych założeń. Obwód Konina „zapalił”, wskutek czego do samego końca mieliśmy problem z powstrzymaniem tych dwóch zawodniczek. Nasz atak nie funkcjonował tak jak zwykle, co z pewnością wprowadziło dodatkową nerwowość w naszych poczynaniach – podsumował Arkadiusz Rusin, trener CCC Polkowice.

Basket Konin – CCC Polkowice 62:65 (20:19, 14:17, 15:12, 13:17)

Basket Konin: Ellenberg 30, Urbaniak 13, Dąbek 8, Lawson 4, Bobbitt 3, Kaja 2, Drop 2, Sosnowska 0, Płóciennik 0, Durak 0.

CCC Polkowice: Sutherland 17, Majewska 13, Sverrisdottir 13, Kaczmarska 9, Owczarzak 5, Hall 3, Szczepanik , Swanier 2, Puss 0.

W następnej kolejce (niedziela, 9 listopada) koszykarki CCC Polkowice zmierzą się z tegorocznym beniaminkiem Euroligi, Energą Toruń.

źródło: cccpolkowice.pl