POLKOWICE. Z obornikami o awans

cuprum herb

W najbliższą sobotę piłkarze halowi Cuprum Polkowice rozegrają ostatni mecz II ligi lubuskiej futsalu. Ich rywalem będzie zespół KS Auto Wicherek Oborniki. Jeśli wygrają, będą cieszyć się a awansu do I ligi.

Podopieczni trenera Pawła Woźniaka po 15 kolejkach mają na koncie 36 punktów i przewodzą ligowej stawce. Wyprzedzają o cztery AZS UZ MOSiR Zielona Góra, który ma rozegrany jeden mecz mniej. W ostatniej kolejce Cuprum rozgromiło na wyjeździe Lions Skwierzyna strzelając rywalom aż 13 goli, a tracąc zaledwie trzy. Lider z Polkowic jest zdecydowanym faworytem sobotniego meczu.

– Zawodnicy są ostatnio w gazie. Czują zbliżający się awans i przystąpią do sobotniego meczu maksymalnie skoncentrowani. Awans wywalczony po wygranym meczu przed własną publicznością to byłaby super sprawa. Wierzę, ze tak się stanie – mówi nam Wiesław Święcicki, prezes Cuprum Polkowice.

Ostatnio najgroźniejszy rywal polkowiczan w walce o awans pokonał najbliższego przeciwnika Cuprum 8:5 i wciąż liczy się w wyścigu, którego stawka jest I liga. Jeąli jednak w najbliższą sobotę podopieczni trenera Woźniaka pokonają KS Auto Wicherek Oborniki sprawa będzie jasna – zapewnią sobie promocję do wyższej klasy rozgrywkowej.

Początek sobotniego pojedynku o 17. Wszystkich fanów polkowiczan zapraszamy do hali sportowej przy ul. Dąbrowskiego 1a.

Dodaj komentarz