POLKOWICE. Wpadka CCC

ccc6W pierwszym meczu półfinału play-off Basket Ligi Kobiet pomiędzy CCC Polkowice a Artego Bydgoszcz byliśmy świadkami niespodzianki. Przyjezdne pokonały aktualne mistrzynie Polski 61:57.

W rywalizacji do trzech zwycięstw Artego prowadzi 1:0. Drugi mecz obędzie się w czwartek także w Polkowicach.

Dziś pomarańczowe radziły sobie dobrze tylko w pierwszej połowie, choć nie potrafiły uzyskać wyraźniejszej przewagi. Oscylowała ona w granicach 5-7 punktów. Do przerwy polkowiczanki prowadziły różnicą pięciu oczek.

Po zmianie stron to trzeci zespół rundy zasadniczej przejął inicjatywę. Przyjezdne szybko zniwelowały straty, po czym wyszły na prowadzenie. W decydującej odsłonie meczu koszykarki z Bydgoszczy kontrolowały wynik i nie pozwoliły wydrzeć sobie zwycięstwa.

CCC Polkowice – Artego Bydgoszcz 57:61 (17:14, 17:15, 11:16, 12:16)

CCC: Janel McCarville 17, Belinda Snell 14, Magdalena Skorek 11, Magdalena Leciejewska 7, Teja Oblak 6, Walerija Musina 0, Jelena Skerovic 2, Agnieszka Majewska 0, Dominika Owczarzak 0, Agata Szczepanik 0.

Artego: Leah Metcalf 17, Jessica Lawson 16, Amisha Carter 11, Elżbieta Mowlik 8, Martyna Koc 5, Justyna Jeziorna 4, Anna Pietrzak 0.