POLKOWICE. Tenisistki MKSTS-u powalczą o awans do fazy play-off

mksts-300x220Rozgrywki zasadniczej części sezonu ekstraklasy kobiet powoli wkraczają w decydującą fazę. 14 i 15 marca zawodniczki MKSTS DWSPiT Polkowice rozegrają dwa mecze – z drużynami z Wrocławia i Lublina. Jeśli wygrają będą bardzo blisko zajęcia trzeciego miejsca.

Polkowiczanki spisują się póki co bardzo dobrze. Zajmują w tabeli miejsce czwarte, ale mają tyle samo punktów co trzecia Bronowianka Kraków, która ma na koncie jeden mecz więcej. Najbardziej budująca jest forma naszych zawodniczek, która sprawia wrażenie ustabilizowanej. Kapitalnie spisuje się przede wszystkim liderka zespołu – Katarzyna Grzybowska, która w rankingu indywidualnym ekstraklasy zajmuje pierwsze miejsce.

W najbliższy piątek (14.03) polkowiczanki zmierzą się we własnej hali z AZS Wrocław. Ten mecz rozpocznie się o godzinie 18. Będą to derby Dolnego Śląska, a więc pojedynek, który zawsze rozbudza dodatkowe emocje. Tym bardziej, że oba zespoły sąsiadują z sobą w tabeli i bardzo możliwy jest scenariusz, że to właśnie pomiędzy polkowiczankami i wrocławiankami rozstrzygnie się awans do fazy play-off, w której znajdą się cztery najlepsze zespoły po zasadniczej części sezonu. W ostatnim okresie w zdecydowanie lepszej dyspozycji wydają się być zawodniczki MKSTS-u, które nie zaznały goryczy porażki od 30. października ubiegłego roku. Natomiast ich rywalki w dwóch ostatnich rozegranych spotkaniach poległy z trzecią od końca drużynie w tabeli Polmlek Zamer Lidzbark Warmiński 2:3, a następnie wygrały z przedostatnią ekipą – KU AZS PWSiP Łomża 3:0.

Dzień później, w sobotę polkowiczanki zmierzą się także we własnej hali z ekstraklasowym outsiderem, Optima Lublin. Mecz zostanie rozegrany o 13, a gospodynie będą zdecydowanym faworytem. Lublinianki jak dotąd jedyne punkty zdobyły zwyciężając z zespołem z Łomży. Pozostałe jedenaście spotkań przegrały, w tym we własnej hali z MKSTS DWSPiT Polkowice 2:3.

Jeśli dwa najbliższe pojedynki zakończa się zwycięstwem polkowiczanek to będą one bardzo blisko trzeciej pozycji w tabeli i awansu do fazy play-off, w której znajdą się cztery najlepsze zespoły po zasadniczej części sezonu.

Dodaj komentarz