POLKOWICE. Sztejkowski medalistą mistrzostw Europy

sztejkowskiSprinter LKS Polkowice Damian Sztejkowski wywalczył brązowy medal w sztafecie szwedzkiej podczas mistrzostw Europy do lat 18. Polkowiczanin biegł na pierwszej zmianie.

Czempionat Starego Kontynentu rozgrywany był w Tbilisi. Bieg sztafetowy odbył się ostatniego dnia mistrzostw, w minioną niedzielę, 17 lipca. Wcześniej Damian walczył w biegu na 100 metrów. W biegu półfinałowym uzyskał 10,74 ustanawiając tym samym rekord życiowy i awansując do finału. Poza nim, w decydującym biegu wzięło udział dwóch Niemców, Finów, Szwed, Hiszpan oraz Irlandczyk. W wielkim finale polkowiczanin zajął szóste miejsce uzyskując czas 10,82 sekundy. 

W sztafecie szwedzkiej, która polega na tym, że kolejni zawodnicy muszą przebiec 100, 200, 300 i 400 metrów, Damian biegł na pierwszej zmianie i ukończył rywalizację na trzecim miejscu. Kolejne zmiany utrzymały pozycję.

– Na ostatniej pobiegł Maciej Wójcik, który stoczył pasjonującą walkę o utrzymania medalowej pozycji – informuje Konrad Kaptur, rzecznik Urzędu Gminy Polkowice. – Ta sztuka się udała i historyczny sukces polkowiczanina stał się faktem. Do drugiego miejsca Polakom zabrakło 0,18 sekundy. Złoty medal wywalczyli Włosi – dodaje.

– Miałem trochę obaw związanych z tym startem, ale wszystko skończyło się dobrze – podsumował zawody Robert Pierzchała, klubowy trener polkowiczanina. – Damian udowodnił jak wielkim jest talentem. Teraz przed nim mistrzostwa świata do lat 20, które rozpoczynają się w Bydgoszczy.

UR/ŹRÓDŁO: UG POLKOWICE

 

Dodaj komentarz