POLKOWICE. Stępniak ponownie najlepszy

ccc polkowice kolarze

Mark Cavendish (Omega Pharma-Quick Step) po raz kolejny sięgnął po zwycięstwo etapowe wygrywając 2. etap wyścigu Tour of Turkey. Najlepszy z reprezentantów CCC Polsat Polkowice – Grzegorz Stępniak finiszował na 24.miejscu.

2.etap wyścigu Dookoła Turcji prowadził z Alanyi do Kemer a jego długość wynosiła 174 kilometry. Trasa tego etapu prowadziła również po wyjątkowo płaskim terenie co było wiadomym, że o zwycięstwo etapowe będą walczyć sprinterzy. Tak jak podczas pierwszego etapu, peleton „zezwolił” na odjazd pięcioosobowej grupki kolarzy. W ucieczce znaleźli się Martijn Verschoor (Novo Nordisk), Nicol Boem (Bardiani), Matti Pozzo (Neri Sottoli), Ahmet Orken (Torku Sekerspor) i zawodnik „pomarańczowych” – Paweł Charucki.

Ostatecznie, na 16 kilometrów do mety, uciekająca grupa została doścignięta przez rozpędzony peleton w którym tak jak wczorajszego dnia „rządziła” ekipa Omega Pharma – Quick Step. Na finiszowych metrach ponownie najlepszy okazał się Mark Cavendish, który pokonał  Francesco Chicchiego (Neri Sottoli) oraz Niccolo Bonifazio (Lampre – Merida). 24. miejsce wywalczył Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice).

Na pozycji lidera umocnił się Mark Cavendish (Omega Pharma – Quick Step). Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem w generalce jest Grzegorz Stępniak, który zajmuje 21.miejsce.