POLKOWICE. Śmiertelne potrącenie na krajowej trójce

W Kłobuczynie w powiecie polkowickim doszło do nietypowego wypadku drogowego. Kierowca przejechał mężczyznę, który jednak przed potrąceniem leżał już na drodze.

Przed godziną 18:00 do stanowiska kierowania PSP w Polkowicach wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu mężczyzny w Kłobuczynie. Na miejscu specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego stwierdził zgon 31-letniego mężczyzny.

– Z relacji kierowcy wynika, że mężczyzna leżał na środku drogi, zanim ten zdążył go potrącić. Droga była oświetlona, jednak kiedy kierowca spostrzegł leżącego na ulicy człowieka, było już za późno, by wyhamować – relacjonuje st. kpt. Piotr Woźniakiewicz, rzecznik prasowy PSP w Polkowicach. – Nie wiadomo, czy mężczyzna żył w trakcie potrącenia . Przyczyny wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora – dodaje strażak.

Droga Krajowa nr 3, która przebiega przez Kłobuczyn przez kilka godzin była zablokowana, a policja wyznaczyła objazdy. Polkowicka komenda informuje, że w tej chwili ruch został puszczony normalnie.

To nie pierwsze śmiertelne potrącenie w okolicy Kłobuczyna w tym roku. W Nowy Rok 31-letnia mieszkanka powiatu polkowickiego uderzyła swoim autem w idącego piechotą 65-letniego mężczyznę. Ten zginął na miejscu.

DRM/archiwum

Dodaj komentarz