POLKOWICE. Polkowiczanki walczą o trzecie miejsce

mksts

Rozgrywki zasadniczej części sezonu ekstraklasy kobiet powoli wkraczają w decydującą fazę. 14 i 15 marca zawodniczki MKSTS DWSPiT Polkowice rozegrają dwa mecze – z drużynami z Wrocławia i Lublina. Jeśli wygrają będą bardzo blisko zajęcia trzeciego miejsca.

Polkowiczanki spisują się póki co bardzo dobrze. Zajmują w tabeli miejsce czwarte, ale mają tyle samo punktów co trzecia Bronowianka Kraków, która ma na koncie jeden mecz więcej. Najbardziej budująca jest forma naszych zawodniczek, która sprawia wrażenie ustabilizowanej. Kapitalnie spisuje się przede wszystkim liderka zespołu – Katarzyna Grzybowska, która w rankingu indywidualnym ekstraklasy zajmuje pierwsze miejsce.

W przyszły piątek (14.03) polkowiczanki zmierzą się we własnej hali z AZS Wrocław. Ten mecz rozpocznie się o godzinie 18. Będą to derby Dolnego Śląska, a więc pojedynek, który zawsze rozbudza dodatkowe emocje. Dzień później, w sobotę polkowiczanki zmierzą się także we własnej hali z ekstraklasowym outsiderem, Optima Lublin. Mecz zostanie rozegrany o 13, a gospodynie będą zdecydowanym faworytem. Jeśli te dwa najbliższe pojedynki zakończa się zwycięstwem polkowiczanek to będą one bardzo blisko trzeciej pozycji w tabeli i awansu do fazy play-off, w której znajdą się cztery najlepsze zespoły po zasadniczej części sezonu.

Dodaj komentarz