POLKOWICE. Nie zawojowali Włoch

ccc polkowice kolarze

Cadel Evans z grupy BMC Racing został zwycięzcą 38. edycji kolarskiego wyścigu Giro del Trentino, w którym uczestniczyli także kolarze CCC Polsat Polkowice. Najlepszym z zawodników polkowickiej grupy okazał się Marek Rutkiewicz, który zajął odległą trzydziestą lokatę.

Giro del Trentino to bardzo trudny, etapowy wyścig, który co roku jest dla wielu kolarzy ze światowego peletonu ostatnim sprawdzianem przed startem w Giro d’Italia. Tegoroczna rywalizacja we Włoszech rozpoczęła się od jazdy drużynowej na czas na płaskiej trasie z Riva del Garda do Arco, w której ekipa CCC Polsat Polkowice zajęła dziewiąte miejsce. Kolejne dni to były już typowo górskie etapy, na których „szarpać” próbowali podopieczni Piotra Wadeckiego. Bardzo aktywni byli zwłaszcza Adrian Honkisz oraz Mateusz Taciak, którzy brali udział w głównych ucieczkach poszczególnych etapów. Niestety żadnemu z zawodników polkowickiej grupy nie udało się dojechać do mety na czołowych pozycjach a najlepszym rezultatem okazało się 21. miejsce Marka Rutkiewicza podczas trzeciego etapu i to właśnie ten kolarz ostatecznie uplasował się na najwyższej spośród wszystkich zawodników CCC Polsat Polkowice, trzydziestej pozycji z blisko jedenastominutową stratą do zwycięzcy.

Cały wyścig wygrał Cadel Evans (BMC Racing), który wyprzedził Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale) oraz Przemysława Niemca (Lampre Merida).

Dodaj komentarz