POLKOWICE. MKSTS zdobywa Puchar Polski!

mksts-300x220

Zawodniczki MKSTS DWSPiT Polkowice wywalczyły po raz pierwszy Puchar Polski. W decydującym o zdobyciu trofeum pojedynku polkowiczanki okazały się lepsze od gospodyń – Bronowianki Kraków.

Zespół prowadzony przez trenera Sławomira Słowińskiego spisuje się w 2014 roku bardzo dobrze. W tabeli ekstraklasy zajmuje trzecią lokatę i wedle wszelkich znaków na niebie i ziemi uda mu się utrzymać te pozycję do końca fazy zasadniczej, co zagwarantuje mu medal drużynowych mistrzostw Polski. Zawodniczki tworzące naszą drużynę notują także indywidualne sukcesy, a co najważniejsze prezentują równą, wysoką formę. Do Krakowa polkowiczanki jechały z nastawieniem na walkę o jak najwyższe cele, ale zdawały sobie doskonale sprawę, że łatwo nie będzie.

Po przyjeździe z Krakowa podopieczne trenera Słowińskiego nie mają za dużo czasu na to, by świętować zdobycie Pucharu Polski, bo już w najbliższy weekend czekają je dwa mecze ligowe. W piątek zmierzą się we własnej hali z AZS Wrocław. Ten mecz rozpocznie się o godzinie 18. Będą to derby Dolnego Śląska, a więc pojedynek, który zawsze rozbudza dodatkowe emocje. W sobotę natomiast polkowiczanki zmierzą się, także we własnej hali z ekstraklasowym outsiderem, Optima Lublin. Mecz zostanie rozegrany o 13.

Dodaj komentarz