POLKOWICE. Kolarze CCC Polsat pojadą w Małopolsce

IMG_4099

Już w najbliższy czwartek rozpocznie się 52. edycja Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Na starcie pojawi się dwadzieścia pięć ekip kolarskich, a wśród nich CCC Polsat Polkowice. Dzień wcześniej na Rynku Głównym w Krakowie kolarze będą rywalizować w Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa.

Tegoroczna edycja Małopolskiego Wyścigu Górskiego zostanie rozegrana w dniach 12-14 czerwca. Kolarze będą mieli do pokonania łącznie 431 kilometrów trasy, podzielonej na trzy etapy. Mimo, że długość każdego z odcinków nie przekracza 150 kilometrów, są to bardzo trudne etapy, poprowadzone po mocno selektywnych, górzystych terenach Małopolski.

Pierwszy z etapów prowadzi z Miechowa do Trzebini i jest to najkrótszy a zarazem najłatwiejszy etap w całym wyścigu. Kolejne dwa etapy to odcinki poprowadzone w górzystym terenie gdzie na kolarzy czekają  liczne podjazdy pod górskie premie, których w całym wyścigu jest do pokonania kilkanaście. Jak informują organizatorzy, na starcie tegorocznej edycji wyścigu stanie 25. ekip kolarskich, w tym wszystkie polskie ekipy zawodowe oraz ekipy m.in. z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Holandii, Włoch, Danii, Norwegii, Czech i Serbii.

Do Małopolskiego Wyścigu Górskiego ekipa CCC Polsat Polkowice przystąpi w składzie: Josef Cerny, Adrian Honkisz, Tomasz Kiendyś, Adrian Kurek, Jacek Morajko i Bartłomiej Matysiak.

Program Małopolskiego Wyścigu Górskiego (kat. UCI 2.2)

1. etap – 12 czerwca: Miechów – Trzebinia, 141 km;

2. etap – 13 czerwca: Niepołomice – Jodłownik, 149 km;

3. etap – 14 czerwca: Muszyna/Zapopradzie/ – Stary Sącz, 145 km;

Dodaj komentarz