POLKOWICE. Kolarze CCC pojadą w Holandii

ccc polsat

Już w najbliższy weekend, 15-16.03.br. ekipa CCC Polsat Polkowice weźmie udział w dwóch wyścigach klasycznych rozgrywanych w holenderskiej prowincji Drenthe.

Po dwumiesięcznym pobycie na zgrupowaniu w Calpe i pierwszych startach w wyścigach w Hiszpanii, Francji i Belgii, kolarze ekipy „pomarańczowych” na krótko powrócili do kraju, by w dniu dzisiejszym, wyruszyć w podróż na kolejne starty. W najbliższy weekend wystartują w dwóch wyścigach klasycznych rozgrywanych w północno-wschodniej Holandii, w prowincji Drenthe.

Pierwszym z wyścigów będzie klasyk Ronde Van Drenthe (kat.UCI 1.1) który zostanie rozegrany w sobotę, 15.03.br. Jest wyścig o dużych tradycjach w Holandii, sięgających 1960 roku, kiedy to został rozegrany po raz pierwszy. Wyścig nieprzerwanie organizowany do bieżącego roku z wyjątkiem sezonu 2001 kiedy został odwołany. Od 2005 roku wyścig został wpisany do kalendarza UCI i zaliczany jest do cyklu Europa Tour  z kat. 1.1. Podczas tego wyścigu kolarze będą mieli do pokonania trasę długości 204,7 km, ze startem i metą w miejscowości Hoogeveen.

W niedzielę, 16.03.br. kolarze staną na starcie kolejnego wyścigu klasycznego, De Weiert Dwars door Drenthe (kat. UCI 1.1). Jest to klasyk rozgrywany w Holandii od niedawna. Pierwszy raz wyścig ten odbył się w 2010 roku, a tym sezonie będzie to dopiero jego 4.edycja. W ubiegłym sezonie wyścig się nie odbył. Należy on również do cyklu UCI Europa Tour z kategorią 1.1. Kolarze będą rywalizować na trasie długości 202,7 kilometra, która prowadzi z miejscowości Roden do Coevorden.

Ekipa CCC Polsat Polkowice, którą poprowadzi dyrektor sportowy Piotr Wadecki wystąpi w składzie: Jarosław Marycz, Grzegorz Stępniak, Piotr Gawroński, Adrian Kurek, Łukasz Nowak, Josef Cerny, Bartłomiej Matysiak i Tomasz Kiendyś.

Dodaj komentarz