POLKOWICE. Gospodarze najlepsi wśród Młodzieży OHP

polkowice

W sali sportowej przy Zespole Szkół odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej Młodzieży OHP zorganizowany przez polkowicki Hufiec Pracy. Gospodarze okazali się mało gościnni i zwyciężyli zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców.

W zawodach wystąpiły zespoły reprezentujące Środowiskowe Hufce Pracy z Góry i Jeleniej Góry, Hufce Pracy z Przemkowa i Polkowic, Ośrodek Szkolenia i Wychowania z Ząbkowic Śląskich, Centrum Kształcenia i Wychowania z Oleśnicy. Wszystkich uczestników turnieju przywitał Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic. Rywalizacja na parkiecie dostarczyła wielu emocji, a niektóre mecze stały na wysokim poziomie. Ostatecznie, zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców pierwsze miejsca zajęli gospodarze. W gronie dziewcząt drugie miejsce zajęły piłkarki z CKiW w Oleśnicy, a trzecie reprezentacja OSiW w Ząbkowicach Śląskich. W śród chłopców drugie miejsce zajął hufiec z  Przemkowa, a trzecie drużyna reprezentująca Środowiskowy Hufiec Pracy w Górze.

Zmaganiom piłkarzy i piłkarek przyglądał się zastępca Dolnośląskiego Wojewódzkiego Komendanta OHP we Wrocławiu dr Celina Witkowska. Nagrody zwycięzcom wręczał  Marek Tramś, starosta polkowicki, który ufundował złote, srebrne i brązowe medale. Związek Gmin Zagłębia Miedziowego ufundował koszulki i inne upominki dla jednostek OHP, Urząd Gminy przekazał materiały reklamowe promujące gminę Polkowice, zaś Zakłady Górnicze Polkowice-Sieroszowice przygotowały woreczki z solą oraz komplet widokówek obrazujących pracę górnika. Nagrody indywidualne przekazały też koszykarki MKS CCC Polkowice. Piłka do kosza powędrowała do Adriany Jakomiec z polkowickiego hufca, firmowe ręczniki z nadrukiem CCC otrzymał Wojtek Maluszycki z Przemkowa oraz Jakub Wójcicki z Jeleniej Góry. Koszulki KGHM Zagłębie Lubin z podpisami zawodników z ekstraklasy decyzją składu sędziowskiego otrzymały Kamila Tkacz (HP w Polkowicach) i Joanna Trałka (CKiW w Oleśnicy).

Dodaj komentarz