POLKOWICE. Fatalny weekend dla MKSTS-u

PA3_1075

Zawodniczkom MKSTS-u DWSPiT Polkowice nie udało się podtrzymać zwycięskiej passy w ramach Ekstraklasy Kobiet w tenisie stołowym. Polkowiczanki przegrały z KS Bronowianką Kraków oraz liderem tabeli – KTS Zamek-SPAR Tarnobrzeg. Oba spotkania zakończyły się porażkami 1:3. Mimo dwóch przegranych MKSTS ciągle zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

Jeszcze przed rozpoczęciem tego weekendu wszyscy byli świadomi, że polkowiczanki czekają dwa bardzo trudne mecze wyjazdowe w Krakowie i Tarnobrzegu. Zawodniczki z Polkowic jako pierwsze wyszły do gry w piątkowe popołudnie w stolicy Małopolski, gdzie ich rywalem był bezpośredni rywal w walce o trzecią pozycję KS Bronowianka Kraków. W przypadku zwycięstwa MKSTS zapewniłby sobie trzecie miejsce w ligowej tabeli. Tak się niestety nie stało i to krakowianki przechyliły szalę na swoją stronę pewnie pokonując zespół z Polkowic 3:1, dzięki czemu zniwelowały stratę w tabeli do dwóch punktów.

Dzień później ponownie do walki stanęły tenisistki stołowe. Tym razem rywal był jeszcze bardziej wymagający, ponieważ przeciwnikiem MKSTS-u był niepokonany w tym sezonie lider tabeli KTS Zamek-SPAR Tarnobrzeg. O tyle, ile w przypadku meczu z krakowiankami można było liczyć na zwycięstwo tak tutaj wygrana polkowiczanek była by nie lada sensacją. Tej niestety nie było i faworyt pokonał zespół z Polkowic 3:1.

Do zakończenia rozgrywek MKSTS-owi pozostały tylko dwa spotkania z Polmlekiem Zamer Lidzbark Warmiński, GLKS Wanzl Scania Nadarzyn. Jeśli polkowiczanki wygrają chociaż jedno spotkanie to zakończą rozgrywki na trzecim miejscu w tabeli.

Dodaj komentarz