POLKOWICE. Cuprum coraz bliżej 1 ligi!

cuprum herb

Zwycięstwem Cuprum Polkowice zakończył się mecz piętnastej kolejki 2 ligi lubuskiej futsalu, w którym polkowiczanie zmierzyli się na wyjeździe z najsłabszym zespołem rozgrywek – Lions Skwierzyna. Podopieczni Pawła Woźniaka i Roberta Białego pokonali niżej notowanego rywala 13:3.

Polkowiczanie do meczu podeszli spokojnie będąc pewni przewagi swoich umiejętności. Za liderem drugiej ligi przemawiała także kadra bo pomimo, że spotkanie rozgrywane było w Skwierzynie to zespół gospodarzy dysponował tego dnia jedynie siedmioma zawodnikami. Już na początku spotkania Cuprum wyszło na prowadzenie. Miał jednak problemy z odskoczeniem na kilka bramek rywalowi, ponieważ zawodnicy z Skwierzyny w tym meczu postawili zdecydowanie na defensywę blokując dostęp do własnej bramki. Sposobem na ogranie Lions okazały się wyćwiczone schematy przy stałych fragmentach gry, które wychodziły polkowiczanom perfekcyjnie. Ostatecznie zespół Cuprum Polkowice wygrał z Lions Skwierzyna 13:3 i pozostał liderem drugiej ligi lubuskiej.

– Cały czas rozmawiamy o awansie, ponieważ zaczęliśmy trenować i grać z myślą o tym. Z całą pewnością pomaga nam w tym atmosfera w drużynie, ponieważ cały zespół jest z sobą bardzo zżyty. Cieszę się, że dostałem propozycję gry w Cuprum i mam nadzieje, że uda nam się wygrać z Obornikami i awansować do pierwszej ligi – mówi Łukasz Stachów, zawodnik Cuprum Polkowice.

Trzy punkty zdobyte w Skwierzynie sprawiają, że Cuprum jest już o krok od awansu do pierwszej ligi futsalu. Jednak, aby tak się stało za tydzień muszą pokonać we własnej hali czwarty zespół rozgrywek – KS Auto Wicherek Oborniki. Spotkanie odbędzie się w sobotę 15 marca o godzinie 17:00 w Hali Sportowej przy ulicy Dąbrowskiego 1A.

Dodaj komentarz