POLKOWICE. CCC zaczyna ściganie w Polsce

kolarstwo

Już w najbliższy weekend, na kolarskich trasach w Polsce, po raz pierwszy w tym sezonie pojawią się kolarze CCC Polsat Polkowice. Kryterium kolarskim w Dzierżoniowie i wyścigiem „Ślężański Mnich” oficjalnie zostanie rozpoczęty sezon kolarski 2014.

Mimo, że za pierwszy wyścig kolarski rozpoczynający sezon kolarski w Polsce uznawany jest „Ślężański Mnich”, to już dzień wcześniej kolarze przystąpią do rywalizacji w ramach kryterium kolarskiego w Dzierżeniowie.

Kryterium rozgrywane będzie na 1,5 kilometrowych rundach, które kolarze będą pokonywali 30 razy, co da łączny dystans 45 kilometrów. Zwycięzcą kryterium będzie zawodnik który jako pierwszy minie linię mety a punkty zdobywane podczas każdego okrążenie będą zaliczane do klasyfikacji najaktywniejszego zawodnika kryterium. Kryterium Boxmed Dzierżoniów jest jednocześnie pierwszą eliminacją Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym.

 Ekipa CCC Polsat Polkowice wystartuje w składzie: Josef Cerny, Paweł Charucki, Piotr Gawroński, Tomasz Kiendyś, Bartek Matysiak, Jacek Morajko, Mateusz Nowak i Grzegorz Stępniak.

Następnego dnia, w niedzielę  wystartuje „Ślężański Mnich”. Kolarze będą mieli do pokonania niezbyt długa trasę która jak co roku prowadzi drogami wokół Sobótki. Dystans wyścigu wynosi łącznie 119 kilometrów i jest podzielony na 7 okrążeń po 17 kilometrów każda z rund.

W tym wyścigu ekipa „pomarańczowych” wystąpi w składzie: Josef Cerny, Paweł Charucki, Adrian Honkisz, Piotr Gawroński, Tomasz Kiendyś, Adrian Kurek, Jarosław Marycz, Bartłomiej Matysiak, Nikolay Mihaylov, Jacek Morajko, Mateusz Nowak, Łukasz Owsian, Maciek Paterski, Marek Rutkiewicz, Branislau Samoilau, Grzegorz Stępniak oraz Mateusz Taciak.

Przypomnijmy, że zwycięzcą ubiegłorocznej edycji Kryterium Boxmed Dzierżoniów 2013, został Bartłomiej Matysiak, natomiast triumfatorem „Ślężańskiego Mnicha” 2013 został Marek Rutkiewicz.

Kiedy w sobotę, 5.04.br. w Dzierżoniowie kolarze CCC Polsat Polkowice będą walczyć o zwycięstwo w kryterium, druga część ekipy pod kierownictwem dyrektora sportowego Piotra Wadeckiego stanie na starcie holenderskiej jednodniówki, Volta Limburg Classic.  W wyścigu wezma udział:  Adrian Honkisz, Jarosław  Marycz, Łukasz Owsian, Maciej Paterski, Davide Rebellinen, Marek Rutkiewicz, Branislau Samoilau i Mateusz Taciak.

Dodaj komentarz