POLKOWICE. CCC w finale!

PA3_6741

Koszykarki CCC Polkowice, choć przegrywały w półfinałowej rywalizacji z Artego Bydgoszcz 1:2, wygrały dwa kolejne mecze i dzięki temu zagrają w finale Tauron Basket Ligi Kobiet. W decydującym, piątym spotkaniu, mistrzynie Polski triumfowały na własnym parkiecie 59:52.

„Pomarańczowe” po raz kolejny w półfinałowej serii z Artego uciekły spod topora. Do przerwy zanosiło się na olbrzymią sensację. Podopieczne Tomasza Herkta prowadziły 31:21, a na początku drugiej połowy uzyskały nawet dwunastopunktową przewagę (33:21 po trafieniu Amishy Carter). Od tego momentu na parkiecie zdecydowanie jednak zaczęły dominować koszykarki CCC, które nie tylko odrobiły straty, ale wyszły nawet na dziewięciopunktowe prowadzenie (51:42). Artego nie złożyło broni, zdobyło osiem „oczek” z rzędu, co sprawiło, że w końcówce mecz jeszcze bardziej nabrał rumieńców. Grający wąskim składem zespół z Bydgoszczy nie wytrzymał jednak fizycznie trudów pojedynku i w decydującym fragmencie spotkania zespół CCC nie dał już sobie wydrzeć upragnionego zwycięstwa i awansu do finału.

Pierwszym strzelcem CCC w spotkaniu z Artego była Magdalena Skorek, która zdobyła 14 punktów. Dla Artego najwięcej punktów rzuciła Amisha Carter – 15.

W finale Tauron Basket Ligi Kobiet przeciwnikiem CCC Polkowice będzie Wisła Can-Pack Kraków. Finałowa seria rozpocznie się już w środę 16 kwietnia i potrwa do momentu, w którym jeden z zespołów trzykrotnie pokona rywala.

CCC Polkowice – Artego Bydgoszcz 59:52 (12:18, 9:13, 25:11, 13:10)

CCC: Skorek 14, Snell 11, Leciejewska 10, Majewska 6, Musina 6, McCarville 6, Oblak 3, Skerovic 3.

Artego: Carter 15, Lawson 10, Metcalf 9, Jeziorna 9, Mowlik 5, Koc 4, Pietrzak 0.

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 3:2 dla CCC Polkowice.