POLKOWICE. Ależ emocje!

cccNiesamowite emocje towarzyszyły meczowi w Tauron Basket Lidze Kobiet pomiędzy CCC Polkowice a AZS-em Gorzów Wielkopolski. Pomarańczowe wygrały po dogrywce, a o zwycięstwie zadecydowała akcja Naketii Swanier zakończona celnym rzutem z pola trzech sekund równo z końcową syreną!

Na parkiecie spotkały się drużyny, których mecze od lat elektryzują kibiców. Tym razem fani byli świadkami prawdziwego thrilleru. Spotkanie było wyrównane i chociaż w 23. minucie przyjezdne wygrywały różnicą 11 punktów – 42:31 polkowiczanki jeszcze przed końcem trzeciej kwarty doprowadziły do remisu. Ostatnia odsłona to wymiana ciosów. Sekundy przed końcem akademiczki wygrywały 58:55, ale Helena Sverrisdottir rzutem za trzy doprowadziła do dogrywki. Dodatkowe pięć minuty było równie emocjonujące a bohaterką spotkania została wspomniana Swanier – Cieszymy się z wygranej, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że było to szczęśliwe zwycięstwo i w naszej grze nie brakowało błędów – powiedział po meczu szkoleniowiec CCC Arkadiusz Rusin.

CCC Polkowice – KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 69:67 (18:16, 13:19, 15:11, 12:12, d. 11:9)

CCC: Majewska 15, Swanier 13, Sutherland 8, Kaczmarska 8, Hall 8, Sverrisdottir 6, Szczepanik 6, Owczarzak 5.

KSSSE AZS PWSZ: Zoll 27, Brewer 16, Piekarska 14, Ogorodnikova 7, Dźwigalska 3, Sobek 0, Czarnodolska 0, B. Jaworska 0, Trębicka 0, Szajtauer 0.