Pogrom w wykonaniu CCC

2016.10.26 Polkowice Koszykowka Euroliga Kobiet sezon 2016/2017 CCC Polkowice - Uniqa Sopron N/z Raisa Musina Foto Pawel Andrachiewicz / Foto Andrus

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Basket Ligi Kobiet koszykarki CCC Polkowice wysoko pokonały na wyjeździe PGE MKK Siedlce. Pomarańczowe wygrały 103:66, a Jamierra Faulkner rzuciła w tym meczu aż 32 punkty.

Pierwsza kwarta dzisiejszego meczu to ofensywna gra obu zespołów. W tej części spotkania padły aż 53 punkty. Kolejne dwie kwarty to już zdecydowana przewaga podopiecznych trenera Marosa Kovacika. Wygrane 29:10 i 21:10 ustawiły dalsze losy spotkania. W ostatniej kwarcie rozluźnione polkowiczanki pozwoliły rywalkom nawiązać walkę, ale ostatecznie i tak wygrały bardzo pewnie, przekraczając granicę stu punktów.

W ćwierćfinale play-off Basket Ligi Kobiet CCC Polkowice zagra z akademiczkami z Gorzowa Wielkopolskiego.

PGE MKK Siedlce – CCC Polkowice 66:103 (25:28, 10:29, 10:21, 21:25)

MKK: Trzeciak 14, Mollova 13, Parysek 10, Schmidt 10, Poboży 9, Wajler 8, Żukowska 2, Naczk 0, Parzeńska 0.

CCC: Faulkner 32, V. Musina 19, Harrison 15, Rezan 12, Leciejewska 8, Gajda 6, Urbaniak 5, Stankiewicz 2, Idziorek 2, R. Musina 2.