Pogrom w Piotrkowie

Szczypiornistki Metraco Zagłębie pewnie pokonały Piotrcovię 32:19 (16:9) w meczu 10. serii PGNiG Superligi szczypiornistek. Miedziowe prowadziły pewnie od początku do końca i zakończyły zmagania w tym roku w znakomitym stylu.

Miedziowe zaczęły od szybkiego 2:0 po bramkach Adrianny Górnej, chwilę później odpowiedziała Edyta Charzyńska, ale w kolejnych minutach lubinianki dosłownie rozbiły rywalki. W niespełna dziesięć minut podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej rzuciły siedem bramek z rzędu i wygrywały już 9:1! W dwudziestej minucie na tablicy wyników było 12:5, a po cztery bramki w tym czasie rzucił duet Górna-Buklarewicz. Znakomity początek spotkania pozwolił Miedziowym grać spokojnie i kontrolować wynik. Wyraźna przewaga Metraco Zagłębia utrzymała się do przerwy, kiedy było 16:9.

W drugiej połowie lubinianki nadal dyktowały warunki i powiększały jeszcze przewagę, wypracowaną w pierwszej połowie. Kwadrans przed końcem Metraco Zagłębie wygrywało „dychą” – 23:13 i można było się zastanawiać nad rozmiarem zwycięstwa. Pomimo bardzo wysokiego prowadzenia Miedziowe nie spuszczały z tonu i zdobywały kolejne bramki. Licznik zatrzymał się na liczbie 32 trafieniach, z czego dwanaście było autorstwa Adrianny Górnej.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Metraco Zagłębie Lubin 19:32 (9:16)

Piotrcovia: Kolasińska, Opelt, Sarnecka – Joia 3, Klonowska, Oreszczuk, Dorsz, Ciura 1, Charzyńska 4, Sobecka 8, Gajewska 1, Małecka 2.

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Zawistowska 1, Grzyb 6, Galińska 2, Matieli 1, Noga 1, Stanisławczyk 1, Pielesz, Buklarewicz 4, Trawczyńska 1, Hartman 1, Górna 12, Belmas 2, Milojević, Ważna.