Pogoń Góra mistrzem jesieni!

Fot. Natalia Chrzanowska

W poprzednich latach grupa I legnickiej A-klasy wydawała się być najbardziej wyrównaną, ponieważ zawsze było w niej kilka zespołów, które potrafiły napsuć sporo krwi faworytom. Często była to też liga bardzo niedoceniana, co w ostatnich sezonach okazuje się nieprawdą, a przekonać się możemy o tym po poczynaniach UKS Huta Przemków czy Płomienia Radwanice w klasie okręgowej.

Tegoroczne zmagania jak dotąd należą do Pogoni Góra. Zespołu, który jak na razie stracił punkty tylko raz – w meczu z Koroną Czernina. Pozostałe dwanaście spotkań to wygrane lidera, choć aż połowa z nich to zwycięstwa jednobramkowe. O tym jednak w przyszłości nikt nie będzie pamiętał, a najważniejsza informacja w tym momencie jest taka, że Pogoń ma aż pięć punktów przewagi nad drugą Zawiszą Serby, która ma jeden rozegrany mecz więcej. To oznacza, że w przypadku wygranej w Górze może mieć aż osiem oczek więcej od wicelidera.

Pomimo tak dobrej gry i wyników osiąganych przez klub w tym sezonie. Wielu trenerów, szczególnie zespołów z czołówki tabeli podkreśla, że według nich najsilniejszym zespołem wcale nie są górzanie. Wśród nich jest także szkoleniowiec ósmego w tabeli Zadzioru Buczyna.

– Tabela pokazuje, że najmocniejsza w tym sezonie jest Pogoń Góra, jednak dla mnie najsilniejsza dotychczas jest Zawisza Serby – mówi Mariusz Jurak, trener Zadziora Buczyna.

Wiele wskazuje, że to właśnie pomiędzy Pogonią a Zawiszą powinny rozstrzygnąć się w tym sezonie losy awansu do klasy okręgowej. Aby tak się stało podopieczni Leszka Lesińskiego będą musieli zagrać jeszcze lepiej wiosną, niż zagrali jesienią, choć do tego ekipa z Serbów nas już przyzwyczaiła. Do tego będą musieli liczyć na potknięcia swojego przeciwnika, co biorąc pod uwagę konsekwencję Pogoni w tym sezonie może być trudne.

Zanim jednak wiosenne granie to przed nami jeszcze jedna kolejka tej jesieni i nikt nie może pozwolić sobie na stratę punktów. Tym bardziej, że wciąż pozostaje sprawą otwartą kto awansuje do klasy okręgowej z drugiego miejsca. Na tą chwilę najlepszą punktową średnia legitymuje się Rodło Granowice w grupie II legnickiej A-klasy, jednak różnicę są na tyle niewielkie, że wszystko może się zmienić na przestrzeni jednej kolejki.

Dodaj komentarz