Poetycki wieczór z Jastrunem – o Leśmianie

JastrunMiejska Biblioteka Publiczna w Głogowie zaprasza na wyjątkowe spotkanie z poezją Bolesława Leśmiana i Tomasza Jastruna.

– To będzie prawdziwe święto poezji – zachęca Agnieszka Błaszczyk z Biblioteki Lokalnej Osiedla Głogowskiego.

Spotkanie z Tomaszem Jastrunem i poezją Leśmiana odbędzie się dziś, 12 maja, o godz. 18 w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15. Wstęp wolny.

W tym roku mija 140 lat od urodzin i 80 lat od śmierci Bolesława Leśmiana, czołowego przedstawiciela poezji dwudziestolecia międzywojennego.

– Te dwie rocznice stanowią pretekst do bliższego przyjrzenia się twórczości autora niezapomnianego „Dusiołka” – dodaje Agnieszka Błaszczyk. – O życiu i twórczości Bolesława Leśmiana opowie czytelnikom Tomasz Jastrun, również poeta, felietonista, eseista i krytyk literacki. Będzie to niepowtarzalna okazja, by spojrzeć na twórczość wybitnego poety oczami innego, znakomitego autora.

Tomasz Jastrun jest synem poetów Mieczysława Jastruna i Mieczysławy Buczkówny. Jego debiutanckie wiersze ukazały się w 1973 r. w czasopiśmie „Nowy Wyraz. Miesięcznik Literacki Młodych”. Znacząca część poezji Jastruna to wiersze miłosne. Wyróżniają je kontrast i napięcie między subtelnością a dosadnością.

Spotkanie odbędzie się w ramach Tygodnia Bibliotek i zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dodaj komentarz