Podwójne emocje w hali RCS!

Już w piątek kibice piłki ręcznej będą mogli emocjonować się meczami Zagłębia Lubin w nowym sezonie PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet. W hali RCS Miedziowe drużyny podejmować będą odpowiednio Grupę Azoty Unię Tarnów (godz. 16:00) i Piotrcovię Piotrków Trybunalski (godz. 19:00).

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin w drugiej serii PGNiG Superligi rozegrają domowy mecz w hali RCS. Przeciwnikiem Miedziowych będzie Grupa Azoty Unia Tarnów.

Dla Zagłębia będzie to drugi mecz ligowy w nowym sezonie, niestety w pierwszym nie udało się wywalczyć punktów. Lubinianie długo toczyli wyrównany bój w Opolu, jednak ostatecznie to Gwardia cieszyła się z kompletu punktów. O wyniku w dużej mierze zadecydował początek drugiej połowy, której gospodarze odskoczyli na kilka bramek.

Tarnowianie w Lubinie w nowym sezonie zaprezentują się po raz pierwszy. Inauguracyjny mecz z Górnikiem został przełożony ze względu na występ zabrzan w europejskich pucharach.

Mistrzynie Polski w piłce ręcznej inaugurują nowy sezon PGNiG Superligi Kobiet. W piątek w hali RCS Miedziowe podejmować będą zespół z Piotrkowa Trybunalskiego.

Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej w ubiegłej kampanii obroniły mistrzowski tytuł i również w obecnym sezonie są jednym z kandydatów do złota. Zagłębie w okresie przygotowawczym spisywało się bardzo dobrze, a zwieńczeniem był znakomity występ przeciwko uczestnikowi Ligi Mistrzyń Banikowi Most.

Piotrkowianki ubiegły sezon zakończyły w środku stawki i z pewnością z obecnym sezonie będą chciały poprawić ten wynik.

Dodaj komentarz

*

code