Opublikowany: wt, Paź 15th, 2019

Podokręg Legnica zorganizuje Ligę Futsalu

Pod koniec listopada 2019 roku ruszy Saller Liga Futsalu, której organizatorem będzie Podokręg Legnica. Spotkania rozgrywane będą w Hali Widowiskowo-Sportowej w Chocianowie, gdzie poprzedniej zimy swoje mecze rozgrywał Madness Chocianów.

– Od zawsze byłem zdania, że piłkarski związek powinien zajmować się tym, co potrafi najlepiej, czyli rozgrywkami. Futsal jest w naszym regionie coraz popularniejszy, dlatego postanowiliśmy podjąć się organizacji zmagań w naszym regionie – mówi Adam Michalik, Dyrektor Podokręgu Legnica.

Wybór Chocianowa nie może zaskakiwać, przynajmniej ze względu na położenie geograficzne. Znajduje się on niemal w środku pomiędzy Polkowicami, Lubinem, Legnicą, Głogowem czy Bolesławcem. – Rozgrywki otwarte są dla wszystkich drużyn, jednak wpisowe będzie niższe dla członków Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, których zespoły występują w rozgrywkach na trawie – dodaje Michalik.

Z całą pewnością rozgrywki w Chocianowie będą sporą alternatywą do tych rozgrywanych w Legnicy. Po pierwsze będą tańsze, a po drugie mogą przyciągnąć niezadowolone zespoły, które w ostatnich latach występowały zarówno w legnickiej, jak i głogowskiej lidze halowej. Oznaczałoby to zdecydowanie wyższy poziom rozgrywek.

Wpisowe do Saller Liga Futsalu wynosi 1000,00 zł dla klubów zrzeszonych w Dolnośląskim Związku Piłki Nożnej, a dla firm i grup znajomych kwota jest o pięćset złotych wyższa. Więcej informacji można uzyskać drogą mailową adam.michalik@dolnoslaskizpn.pl, w biurze Podokręgu Legnica bądź telefonicznie w godzinach pracy biura pod numerem (76) 818 03 36.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..