Początek meczu nie wskazywał na porażkę

W 15. kolejce grupy B pierwszej ligi szczypiorniści Siódemki Miedź Legnica udali się do Ostrowa Wielkopolskiego. W meczu z Ostrovią legniczanie punktów nie zdobyli, choć początek meczu mieli bardzo udany.

Po dwudziestu minutach i zdecydowanej przewadze Siódemki na tablicy wyników było 14:8 dla przyjezdnych. Legniczanie chyba zbyt szybko uwierzyli w swoje zwycięstwo. Z minuty na minutę goście zaczęli tracić przewagę i już do przerwy mieliśmy remis.

Na początku drugiej połowy gospodarze wyszli na prowadzenie i chociaż kwadrans przed końcem mieliśmy jeszcze remis po 22, ostatnie fragmenty meczu należały już do Ostrovii.

Już w najbliższą środę Siódemka Miedź Legnica podejmie Gwardię Opole w meczu 1/16 Pucharu Polski. Początek meczu o godzinie 18:30. Transmisja w TV Regionalna.pl.

Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Siódemka Miedź Legnica 29:27 (17:17)

Ostrovia: Piskorski, Foterek – Kuśmierczyk 5, Stempniak, Marciniak 9, Stachowski, M. Wojciechowski 3, Staniek 3, S. Wojciechowski, Tomczak 4, Skryba 1, Krzywda 2, Salamon 2, Brychcy. Kary: 6 min.

Siódemka: Mazur, Stachurski – Majewski 2, Przybylak, Płaczek 4, Koprowski 6, Piróg 1, Ziemiński 2, Piwko 2, Drozdalski 1, Mosiołek 8, Skiba 1. Kary: 10 min.