PlusLiga: Dużo emocji w Hali Łuczniczka

W pierwszej konfrontacji fazy play-off o miejsca 11-12, podopieczni Marcelo Fronckowiaka zmierzyli się na wyjeździe z Chemikiem Bydgoszcz. Walka była niezwykle zacięta i ostatecznie zespoły rozegrały pięć setów.

Pierwszy punkt w spotkaniu zdobył przyjmujący Igor Grobelny. Po błędzie własnym gospodarzy przyjezdni wygrywali 0:2. Atakujący Bartosz Filipiak był zawodnikiem, który z początku dał się we znaki Cuprum Lubin zarówno w kontrach, jak i obronie. Warto podkreślić, iż w spotkaniu już w 1 secie oglądaliśmy środkowego Bartłomieja Zawalskiego, który był skuteczny ze swojej strefy. Pierwszą część meczu nokautując rywali, wygrali goście 13:25. W drugiej części spotkania z początku prym wiedli goście, ale gospodarze poczuli wiatr w żaglach i odrobili straty, a także wyszli na prowadzenie. Końcówka seta to znakomita gra atakującego Bartłomieja Lipińskiego, który kończy efektownym uderzeniem piłki po prostej i Bydgoszcz remisuje w setach.

Niesamowita walka po obu stronach dała w konsekwencji piątego seta. W nim, od samego początku spotkanie odbywało się w rytmie punkt za punkt. Dobre zawody rozgrywał Jakub Wachnik i Luke Smith. Również środkowy Mariusz Marcyniak, który potrafił zaskoczyć rywali asem serwisowym. Dzięki Australijczykowi „Miedziowi” uzyskali łatwą piłkę meczową, a kropkę nad i postawił asem serwisowym przyjmujący Jakub Wachnik. Jeżeli obie ekipy będą grały podobnie w Lubinie, to czeka nas wspaniałe widowisko. Mecz rewanżowy odbędzie się 7 kwietnia w Hali RCS o godzinie 20.30. Jeżeli nie przyniesie on rozstrzygnięcia to rywalizacja zakończy się 15 kwietnia (mecz zaplanowano na 17.30) w Bydgoszczy.

PlusLiga, faza play-off o miejsca 11-12
Hala Łuczniczka, Bydgoszcz
Chemik Bydgoszcz – Cuprum Lubin 2:3 (13:25, 25:22, 25:21, 21:25, 11:15)
MVP meczu: Luke Smith (Cuprum Lubin)

Chemik Bydgoszcz: Lipiński, Vinhedo, Kovacević, Gryc, Szalacha, Siwicki, Filipiak, Akala, Lesiuk, Sieńko, Morozau, Karakuła, Witek, libero: Kowalski, Bobrowski.

Cuprum Lubin: Marcyniak, Toobal, Boruch, Gorzkiewicz, Patucha, Grobelny, Wachnik, Biegun, Smoliński, Smith, Yanagida, Zawalski, Ziobrowski, libero: Makoś, Gruszczyński.