Płacił za zakupy nie swoją kartą

27-latek płacił za zakupy nie swoją kartą. Dokonał 14 płatności zbliżeniowych na łączną kwotę 500 zł. Mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia.

 

27- latek znalazł kartę płatniczą i ani przez chwilę nie pomyślał, żeby oddać ją właścicielowi lub zanieść do odpowiedniego banku. Bez skrupułów za to robił zakupy płacąc nią, korzystając z nie swoich pieniędzy.

–  W sumie dokonał, aż 14 transakcji zbliżeniowych płacąc za swoje zakupy w różnych obiektach handlowych – mówi Anna Grześków z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

W sumie z konta osoby, która zgubiła kartę zniknęło 500 zł. Takich przypadków jest więcej. Policja uczula, że znalezione dokumenty należy zwrócić. Dowód tożsamości czy prawo jazdy można przynieść do organu wydającego. W przypadku karty osoby, które ją zgubią powinny również podjąć odpowiednie kroki.

– Osoby, które np. zagubiły kartę powinny pamiętać o natychmiastowym powiadomieniu placówki banku i zablokowaniu możliwości dokonywania płatności, co pozwoli uniknąć utraty środków znajdujących się na koncie – mówi Anna Grześków.

Za popełnione przestępstwo legniczaninowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

Dodaj komentarz