Opublikowany: wt, Lis 26th, 2019

Piłkarski odlot w Złotoryi (FOTO, WIDEO)

Ubiegłotygodniową porażkę Górnika Złotoryja z Kuźnią Jawor można nazwać wypadkiem przy pracy. Zmobilizowani i pełni sił piłkarze złotego grodu odegrali się na Lotniku Jeżów Sudecki.

Choć w pierwszej połowie nie udało się gospodarzom sforsować bramki przeciwnika, to po wyjściu z szatni Górnik znokautował gości z Jeżowa. Zaczęło się od fascynującej główki w wykonaniu Tomasza Kociszewskiego.

Już po pierwszej połowie było widać, że zerowy wynik spotkania nie utrzyma się zbyt długo. Lotnika ratowała poprzeczka bądź gwizdki sędziego bocznego, który był czujny na spalone. W 71. minucie Mateusz Dudzic podwyższył prowadzenie, a goście z Jeżowa bezskutecznie próbowali się przebić przez silną obronę gospodarzy. Przez kolejne minuty uwaga widzów, obiektywy i oko kamery TV Regionalna.pl  skierowane były na bramkę Lotnika.

Czyste akcje gospodarzy przerywane były faulami, więc arbiter kilka razy sięgał po żółte kartoniki. Pięć minut przed końcowym gwizdkiem Dudzic znowu o sobie przypomniał i po udanej akcji zieloni ponownie obściskiwali z radości swojego kapitana. W ostatniej minucie wydawało się, że Lotnika przed stratą gola znowu uratuje poprzeczka, ale przyłożenie lewą nogą Mateusza Grzyba przypieczętowało zwycięstwo Górnika 4:0.