Pietruszko: Będzie to Zagłębie walczące o każdy centymetr boiska

Przed pierwszym meczem o stawkę w 2023 roku rozmawialiśmy z wychowankiem Zagłębia, Tomaszem Pietruszko.

Za nami sparing z Jicinem. Jak można podsumować nasza grę?

Uważam, że sparingowy mecz z Jicinem rozegraliśmy w dobrym tempie. Było wiele dobrze rozegranych akcji, które przynosiły nam bramki, lecz w niektórych sytuacjach, po dobrej pracy w obronie zbyt szybko traciliśmy piłkę, popełniając proste błędy w ataku i na to musimy zwrócić uwagę.

Był to pierwszy i zarazem ostatni mecz kontrolny przed wznowieniem rozgrywek. Zgrania jednak nie można nam odmówić?

Występujemy w podobnym składzie już od jakiegoś czasu, także to zgranie jest. Diabeł tkwi jednak w szczegółach i uważam, że czasami właśnie niuanse decydują o powodzeniu danej akcji.

W meczu z Jicinem pokazałeś się z dobrej strony zarówno w ataku, jak i w obronie. Możemy oczekiwać od Ciebie podobnej postawy w spotkaniach o ligowe punkty?

Zrobię wszystko, aby w spotkaniach ligowych pokazać wysoki poziom gry. Ostatnią grę kontrolną mogę zaliczyć do udanych w swoim wykonaniu lecz było jeszcze kilka sytuacji, w których na pewno mogłem zachować się lepiej.

Jak wygadały przygotowania do drugiej części sezonu? Czasu na odpoczynek nie mieliście zbyt wiele.

Praktycznie już od pierwszego dnia gdy trenerem został Tomasz Kozłowski wzięliśmy się do ciężkiej i intensywnej pracy. W tym czasie dużo pracowaliśmy nad wydolnością oraz siłą. I tak,  odpoczynku za wiele nie było, bo niezależnie od tego czy to w Wigilię czy Sylwestra trening trzeba było wykonać, lecz dzięki temu jesteśmy dobrze przygotowani do drugiej rundy.

W tym tygodniu wszystko już będzie podporządkowane pod przygotowania do meczu z Gwardią?

Tak. W tym tygodniu zostanie przeprowadzona analiza przeciwnika i zapewne trochę czasu poświęcimy na treningu, aby przygotować się na to, co będzie miała do zaprezentowania drużyna z Opola.

Jakiego Zagłębia możemy się spodziewać w rundzie rewanżowej PGNiG Superligi?

Na pewno będzie to Zagłębie walczące o każdy centymetr boiska, pokazujące prawdziwy charakter i wolę walki, a wierzę, że to w połączeniu z dobrym przygotowaniem do drugiej rundy przyniesie zarówno nam, jak i kibicom wiele radosnych momentów.

Dziękuje za rozmowę i do zobaczenia na meczu!

Dziękuję również, a korzystając z okazji chciałbym pogratulować piłkarzom nożnym wygranego derbowego spotkania w pięknym stylu oraz zaprosić wszystkich kibiców na spotkanie  z Gwardią Opole. Wasze wsparcie z trybun będzie nam potrzebne. Do zobaczenia!

Dodaj komentarz