Opublikowany: pon, Paź 14th, 2019

Pierwsze medale LKT (FOTO)

Po dwóch dniach XXXIV Mistrzostw Europy w Taekwon-do rozgrywanych w Sarajewie zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do mają już na swoim końce trzy medale. Życiowy sukces w Bośni osiągnął Paweł Woźniak, który w kategorii do 68 kg juniorów sięgnął po tytuł Wicemistrza Europy.

Legnicki zawodnik w drodze do finału stoczył pięć bardzo ciężkich pojedynków, w których pokonał kolejne reprezentantów: Irlandii, Szwecji, Włoch, Holandii i Słowenii. W finale Paweł musiał uznać wyższość reprezentanta Ukrainy.

Znakomicie w mistrzostwach spisała się również Monika Kowalczyk, która w kategorii do 65 kg juniorek wywalczył brązowy medal. Legniczanka ponownie musiała uznać wyższość Węgierki Nikolett Mezei, z którą przed kilkoma miesiącami przegrała w finale XXI Mistrzostwa Świata Inzell 2019. Również brązowy medal ma już na swoim koncie Maciej Żuk, który wspólnie z kolegami wywalczył trzecie miejsce w układach drużynowych.

Warto przypomnieć, że o medale i jak najwyższe lokaty dla Polski w Bośni walczy najliczniejsza w historii reprezentacja LKT Legnica w składzie: Maciej Żuk, Magdalena Kisiel, Wioletta Hanisch, Kamila Kolanowska, Paweł Woźniak, Monika Kowalczyk, Wiktoria Miądzel, Maciej Blicharski.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..