Pierwsza wygrana koszykarek CCC Polkowice

Po niespodziewanych porażkach w dwóch pierwszych meczach sezonu, koszykarki CCC Polkowice odniosły wreszcie ligowe zwycięstwo. „Pomarańczowe” na własnym parkiecie nie dały  najmniejszych szans rywalkom z Zagłębia Sosnowiec.

Przed trzecia kolejką Basket Ligi Kobiet zawodniczki z Polkowic miały przysłowiowy nóż na gardle miały. Brązowe medalistki z ubiegłego sezonu fatalnie rozpoczęły tegoroczne rozgrywki ligowe, przegrywając dwa pierwsze spotkania i na kolejną wpadkę nie mogły już sobie pozwolić. Początek starcia z Sosnowcem także nie napawał optymizmem. Przyjezdne dość szybko bowiem wyszły na prowadzenie 6:2.

Na szczęście podopieczne trenera Georga Dikeoulakosa nie potrzebowały dużo czasu, żeby ocknąć się z tej niemocy. Już po chwili na tablicy wyników był remis 7:7, a pierwszą kwartę gospodynie wygrały 23:13. Przez pozostałe trzy partie „pomarańczowe” kontrolowały przebieg spotkania, regularnie powiększając swoją przewagę punktową. Do przerwy koszykarki z Polkowic prowadziły juz różnicą 20 „oczek”, a cały mecz wygrały 90:61. Tradycyjnie na parkiecie brylowała Theresa Plaisance. Amerykańska środkowa zdobyła łącznie 20 pkt. Dobre zawody rozegrały Magdalena Leciejewska, Alsysha Clark oraz Ewelina Gala, które zapisały na swoim koncie odpowiednio 14, 13 i 11 pkt.

– Mamy ostatnio trudne dni, ciągle się zgrywamy, poznajemy zagrywki, szukamy właściwego rytmu. Wygrana cieszy. Jestem dumny z moich zawodniczek. Wykonały dziś porządną robotę. Losy meczu rozstrzygnęły się w pierwszej połowie, w drugiej staraliśmy się kontrolować przebieg gry i to nam się udało. Zwycięstwo jest ważne, ale czeka nas jeszcze sporo pracy, a teraz przed nami trudne pojedynki – mówił po spotkaniu szkoleniowiec zwycięskiego zespołu George Dikeoulakos.

CCC Polkowice – KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 90:61 (23:13, 27:17, 15:11, 25:20)

CCC Polkowice: Plaisance 20, Leciejewska 14, Clark 13, Gala 11, Idziorek 7, Sandrić 6, Babkina 5, Gajda 5, Holmes 5, Stankiewicz 4.

Zagłębie Sosnowiec: Parks 11, Skrba 10, Swanier 9, Siksniute 8, Misiuk 7, Rozwadowska 7, Packovski 6, Stara 3, Dobrowolska.