Pięciosetowa konfrontacja Lisów z Suwałkami

Podopieczni Pawła Ruska zrewanżowali się ekipie Ślepska Suwałki za wyjazdową porażkę w listopadzie. Na swoim terenie, ekipa Lisów wygrała po tie-breaku 3:2.

Pierwszy punkt na parkiecie Hali RCS zdobyli goście po błędzie Bergera. Po chwili jednak Miedziowi za sprawą Pawła Pietraszko zremisowali, a po błędzie przyjezdnych i podwójnym bloku ekipy z Suwałk, miejscowi prowadzili 3:1. W pewnym momencie meczu, dobrze funkcjonujący blok gości, w którym znakomicie spisywał się Bartosz Filipiak, dał podopiecznym Dominika Kwapisiewicza kilkupunktowe prowadzenie. Ostatni punkt zdobył Paweł Halaba i Ślepsk wygrał 18:25.

Druga część meczu należała do pełnych sportowej złości Miedziowych, którzy wygrali 25:18. Trzeci set to ponowne przebudzenie przyjezdnych i było 1:2. Ślepsk nie postawił kropki nad i, natomiast Lisy doprowadziły do remisu po 2 w setach. Tie-break początkowo był prowadzony pod dyktando gości, ale szybko stał się bojem punkt za punkt. Błędy odgwizdane Bartoszowi Filipiakowi i Matiasowi Sanchezowi spowodowały, że Lisy wyszły na prowadzenie i nie dały go sobie odebrać już do końca, wygrywając 15:9 i zostawiając w Lubinie 2 punkty.