Pięć medali taekwondzistów w Pucharze Polski (FOTO)

Aż pięć medali przywieźli jaworscy i złotoryjscy taekwondziści z Nowej Rudy, gdzie w miniony weekend odbyły się zawody Pucharu Polski w tej dyscyplinie. W rywalizacji wzięło udział ponad 300 zawodników reprezentujących 42 kluby z całego kraju.

Jeden złoty, dwa srebrne i dwa brązowe – to ostatnie zdobycze zawodników Sportowej Akademii Taekwon-do z Jawora i Złotoryi. W Nowej Rudzie, gdzie odbywały się zawody Pucharu Polski, na najwyższym stopniu podium stanęła jaworzanka Adrianna Łupkowska (w konkurencji walk juniorek do 50 kg). Swoją wysoką formę potwierdził też złotoryjanin Jakub Serok, który w prestiżowej kategorii juniorów do 68 kg zajął drugie miejsce.

Świetnie spisali się również pozostali podopieczni Gabrieli i Karola Forgiel: Eryk Urban – 2. miejsce (walki seniorów do 57 kg), Oskar Chiński – 3. miejsce (walki juniorów do 50 kg) oraz Mateusz Dębski – 3. miejsce (walki juniorów pow. 75 kg).

Dorobek medalowy zawodników SAT pozwolił na zajęcie 12 miejsca w klasyfikacji medalowej w gronie 42 klubów. Turniej w Nowej Rudzie stanowił kwalifikację do mistrzostw Polski seniorów oraz do zbliżających się mistrzostw Europy, które odbędą się w kwietniu w Bratysławie.

Już za niespełna dwa tygodnie w Benidorm odbędzie się XIII Open Copa Benidorm Costa Blanca 2020. W turnieju nie może zabraknąć zawodników z Jawora i Złotoryi, którzy zameldują się w słonecznej Hiszpanii szesnastoosobową ekipą.

Szkolenie oraz współzawodnictwo sportowe, w nadchodzącym sezonie, możliwe są dzięki wsparciu gminy miejskiej Złotoryja oraz gminy Jawor.

Fot. SAT 

 

Dodaj komentarz