Pewne zwycięstwo FemGol z Kobierzycami

Szósta seria spotkań IV ligi kobiet, zastała podopieczne Magdaleny Strojec na własnym terenie. FemGol Lubin podejmował KP Kobierzyce. Przepełnione sportową złością lubinianki po przegranym meczu ze Świdnicą, postawiły na pressing i strzały praktycznie z każdej pozycji. W konsekwencji wygrały spotkanie na zero z tyłu.

Już od pierwszych minut gospodynie szukały szansy do zdobycia bramki. W kilka chwil po pierwszym gwizdku, grająca na szpicy Paulina Dul znalazła się w idealnej sytuacji w polu karny. Akcję sam na sam wygrała jednak bramkarka gości. Chwilę później silne uderzenie z dystansu zaaplikowała Agata Gaweł. Piłka uderzyła w poprzeczkę. Ta sama zawodniczka w 36.minucie otworzyła wynik meczu. Do szatni lubinianki schodziły więc w dobrych humorach. W drugiej połowie w 52.minucie na 2:0 podwyższyła Paulina Dul. Mocno walcząca o piłkę w środku pola Estera Cybulska także znalazła drogę do bramki gości i w 63.minucie dała wynik 3:0! Kropkę nad i postawiła w 65.minucie ponownie Paulina Dul. Po sześciu spotkaniach, lubinianki zajmują szóstą pozycję w tabeli na 14 ekip. Kolejne spotkanie lubinianki rozegrają na wyjeździe z liderem IV ligi dolnośląskiej – Moto Jelcz Oławą.

IV liga kobiet 2022/2023, grupa: dolnośląska
6.kolejka, obiekty Akademii Zagłębia Lubin
FemGol Lubin – KP Kobierzyce 4:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Agata Gaweł 36′, 2:0 Paulina Dul 52′, 3:0 Estera Cybulska 63′, 4:0 Paulina Dul 65′