Pewna wygrana w Lublinie

2016.11.05 Polkowice Koszykowka Basket Liga Kobiet sezon 2016/2017 CCC Polkowice - Pszczolka AZS UMCS Lublin N/z Brittany Boyd Foto Pawel Andrachiewicz / Foto Andrus

Koszykarki CCC Polkowice z kompletem punktów wróciły z Lublina. Pomarańczowe pokonały pewnie Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS 66:54 i zaliczyły kolejny awans w ligowej tabeli. Obecnie CCC zajmuje piąte miejsce w rozgrywkach Basket Ligi Kobiet.

Do zwycięstwa na trudnym terenie w Lublinie przyczyniła się Isabelle Harrison, która rzuciła 21 punktów, do tego dołożyła jeszcze 13 zbiórek i tym samym zapisała na swoim koncie double-double.

Spotkanie to absolutna przewaga przyjezdnych, które przed czwartą kwartą mogły być pewne swego. Polkowiczanki trzy pierwsze odsłony wygrały bardzo pewnie, dzięki czemu mogły kontrolować mecz w decydującej fazie. Kluczem do zwycięstwa, oprócz bardzo dobrej postawy wspomnianej Isabelle Harrison była dominacja w strefie podkoszowej.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin tylko na początku prowadziła 5:0 i 7:5, później do głosu doszły polkowiczanki i nie dały swoim rywalkom większych szans. Po 20 minutach gospodynie traciły do podopiecznych trenera Marosa Kovacika 12 punktów. Później ta przewaga jeszcze wrosła i po 30 minutach wynosiła już 20 „oczek”.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – CCC Polkowice 54:66

(11:18, 17:22, 9:17, 17:9)

Pszczółka: Madgen 14, Ugoka 10, Boyd 10, Owczarzak 10, Dorogobuzowa 5, D. Mistygacz 3, Dobrowolska 2, Jujka 0.

CCC: Harrison 21, Faulkner 11, Rezan 8, Ortiz 8, Gala 7, Leciejewska 4, Idziorek 3, V. Musina 2, R. Musina 2, Stankiewicz 0, Urbaniak 0.