Paweł Piwko w nowej roli

Paweł Piwko nie będzie już zawodnikiem Siódemki Miedź Legnica – informuje oficjalny portal legnickiego klubu. Dwukrotny mistrz Polski, reprezentant Polski i uczestnik Igrzysk Olimpijskich, będzie miał nowe obowiązki.

Paweł Piwko miał ważny kontrakt do końca sezonu 2020/21. Wypełnienie go uniemożliwiły jednak problemy zdrowotne. W obecnym sezonie Piwko rozegrał raptem dwa ligowe spotkania. W efekcie wspólnie z władzami klubu podjął decyzję o zakończeniu bogatej kariery sportowej. Na szczęście nie oznacza to jednak, że odchodzi z Siódemki.

38-letni Paweł Piwko wzmocnił bowiem sztab szkoleniowy MSPR-u. Pracować będzie przy pierwszym zespole, jako drugi trener. Piotrowi Będzikowskiemu pomagać będzie również w prowadzeniu drużyny juniorów.

Paweł Piwko jest wychowankiem Żagwi Dzierżoniów. Po ukończeniu nauki w SMS Gdańsk występował w Śląsku Wrocław, Chrobrym Głogów (wicemistrzostwo Polski) oraz PGE Vive Kielce z którym wywalczył dwa tytuły mistrza Polski. W reprezentacji Polski zagrał w 44 spotkaniach, zdobywając w nich 70 bramek. Nasz kraj reprezentował na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 r. (5. miejsce).

Dodaj komentarz

*

code