Opublikowany: wt, Lis 5th, 2019

Patriotyczny koncert w Głogowie

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej i Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski zapraszają na koncert “Polonia Restituta”. Motywem przewodnim sobotniego wydarzenia będzie twórczość największych polskich kompozytorów różnych epok, utrwalających religijną, kulturową i narodową tożsamość.

Sobotni, 9 bm., koncert będzie nawiązywać do rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. To przedsięwzięcie o wysokiej randze artystycznej z udziałem jednego z najwybitniejszych artystów muzyki organowej w Europie i Polsce – Julianem Gembalskim. To wieloletni Rektor i kierownik Katedry Organów i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Katowicach. Podczas wieczoru wystąpią również: Orkiestra Zakładowa Huty Miedzi „Głogów” i Chór „Beati Cantores”.

Aby wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, wystarczy stawić się w sobotę o godz. 16 w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski Koncert odbędzie się pod patronatem marszałka Dolnego Śląska, starosty powiatu głogowskiego oraz prezydenta Głogowa.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..