Paluta trzynasty na zakończenie sezonu!

Zakończył się sześciodniowy wyścig dookoła Turcji, w którym rywalizowało również ośmiu kolarzy z grupy CCC Sprandi Polkowice. Dobrą dyspozycję z wczorajszego etapu utrzymał Michał Paluta, który jako trzynasty przekroczył linię mety w Stambule. Natomiast w klasyfikacji generalnej 20. miejsce zajął Mateusz Taciak.

Za bohatera dnia należy uznać Patryka Stosza, który tuż po starcie wraz z trzema innymi zawodnikami odłączył się od peletonu. Uciekinierzy przez niemal cały etap utrzymywali swoją przewagę nad resztą stawki. Zostali dogonieni dopiero na około trzy kilometry przed metą.

W trudnej technicznie końcówce doszło do dwóch kraks. W pierwszej z nich upadek zaliczyło kilku kolarzy jadących na czele peletonu. Druga była zdecydowanie bardziej kluczowa dla losów etapu. Na ostatnim zakręcie, 200 metrów przed końcem pośliznął się jeden z faworytów wyścigu Sam Bennett z zespołu Bora –Hansgrohe. Irlandczyk stracił tym samym szansę na piątą etapową wygraną w Turcji, kończąc dzisiejsze zawody na 53. miejscu.

Zwyciężył Edward Theuns z grupy Trek-Segafredo. Za reprezentantem Belgii przyjechał duet Włochów: Matteo Peulucchi (Bora-Hansgrohe) i Francesco Gavazzi (Androni–Sidermec – Bottecchia). Na trzynastym miejscu zmagania w Stambule ukończył Michał Paluta. Pozostali „pomarańczowi” zajęli dalsze lokaty: Mateusz Taciak (25), Piotr Brożyna (30), Leszek Pluciński (36), Frantisek Sisr (62), Jonas Koch (67), Kamil Małecki (70), Patryk Stosz (71).

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Włoch Diego Ulissi z drużyny UAE Team Emirates. Na podium znalazł się także reprezentant Danii Jesper Hansen (Astana Pro Team) i Włoch Fausto Masnada (Androni–Sidermec–Bottecchia). Wśród zawodników CCC Sprandi Polkowice najlepiej zaprezentował się Mateusz Taciak, który w „generalce” był dwudziesty. Piotr Brożyna, Leszek Pluciński i Michał Paluta zajęli odpowiednio 26, 27 i 32 miejsce.

Kolarze polkowickiej ekipy zajęli 9. lokatę w klasyfikacji drużynowej (na 13 zespołów). Był to ich ostatni start w tegorocznym sezonie.