Ostatnia prosta Miedziowych

Już tylko trzy dni pozostały do rozpoczęcia nowego sezonu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych. Zagłębie Lubin na inaugurację rozgrywek zagra w Opolu z tamtejszą Gwardią. Miedziowi intensywnie przygotowują się do tego spotkania i nowego sezonu.

 

Podopieczni Jarosława Hipnera i Grzegorza Klimczaka do treningów wrócili w połowie lipca i od tego czasu przygotowywali się do nowej ligowej kampanii. Zagłębie trenowało dwa razy dziennie, w hali, siłowni, na basenie oraz stadionie lekkoatletycznym. W biegiem czasu sztab szkoleniowy schodził z obciążeń na rzecz treningów z piłką i meczów kontrolnych.

Tych lubinianie rozegrali łącznie sześć, w tym trzy z reprezentantami polskich lig. Zagłębie wygrało z Gwardią Opole 28:26 i grającym w Lidze Centralnej Śląskiem Wrocław 36:25 oraz przegrało z Arged KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 24:31. Miedziowi z dobrej strony pokazali się również na międzynarodowym turnieju w Brnie, gdzie zaliczyli dwie wygrane – z niemieckim Dessau-Roßlauer HV 06 30:29 i czeskim SKP Frýdek-Místek 37:35 oraz przegraną z gospodarzami 22:28.

W nowym sezonie w drużynie Zagłębia doszło do kilku zmian. Między słupkami zobaczymy między innymi Damiana Procho, który do Lubina przeszedł ze Stali Mielec, podobnie jak jego klubowy kolega, skrzydłowy Rafał Krupa. Do drużyny dołączył także kolejny skrzydłowy, były zawodnik Śląska Wrocław, Arkadiusz Michalak. Pod koniec okresu przygotowawczego Zagłębie zakontraktowało także utalentowanego leworęcznego ukraińskiego rozgrywającego Danyla Hlushaka.

Zagłębie nowy sezon rozpocznie wyjazdowym meczem z Gwardią Opole. Spotkanie odbędzie się w piątek o godzinie 20:15 i będzie transmitowane w TVP Sport.

Dodaj komentarz

*

code