Orange zwalnia pracowników

Budynek w Legnicy spółka wystawiła na sprzedaż (źródło: NieruchomościOrange.pl)

Ponad 130 osób pracujących na rzecz Orange Polska w Legnicy traci pracę. Spółka rezygnuje z utrzymywania swojej placówki w tym mieście. 

Orange mocno zaczęło nowy rok – od redukcji zatrudnienia. Firma postanowiła zmniejszyć liczbę swoich placówek, tłumacząc to względami biznesowymi i koniecznością dostosowania wielkości kadry do „aktualnych możliwości i potrzeb”.

Decyzja dotyczy nie tylko osób bezpośrednio zatrudnionych w Orange, ale też pracowników firm podwykonawczych.

W Legnicy 76 etatowych pracowników Orange Polska zajmujących się obsługą klientów otrzymało propozycję pracy w innej lokalizacji. Nie będziemy też kontynuować zlecania pracy firmom zewnętrznym świadczącym usługi na rzecz Orange Polska w tej lokalizacji. Poza pracownikami etatowymi w lokalizacji Legnica jest około 60 osób z firm współpracujących, zajmujących się obsługą klienta

– poinformowało nas biuro prasowe Orange Polska.

Pracownikom zwalnianym w Legnicy spółka proponuje podjęcie pracy w innym mieście – według naszych informacji mowa o Katowicach lub Toruniu. Osoby, które zdecydują się na przeprowadzkę, otrzymają m.in. miesięczne świadczenie rekompensujące koszt dojazdu lub umożliwiające pokrycie comiesięcznych kosztów wynajęcia mieszkania w innym mieście. Ci, którzy zmieniać adresu nie chcą, mogą wpisać się w program dobrowolnych odejść, co oznacza pakiety dodatkowych świadczeń. Mogą też skorzystać z porad doradców zawodowych. Takim wsparciem firma obejmuje wyłącznie etatowych pracowników.

Legnica nie jest jedynym miastem, w którym w tym roku Orange zredukuje swój personel. Spółka potwierdziła nam, że takie plany dotyczą innych lokalizacji, ale nie podała, o które miejscowości konkretnie chodzi.

  1. orange zamyka lokalizacje w opolu, poznaniu i szczecinie natomiast nabory ciagle trwaja w lublinie i toruniu wiec ciezko tu mowic o redukcji zatrudnienia

Dodaj komentarz

*

code