Opublikowany: śr, Lis 28th, 2018

Opowieść o legionistach

Wystawa „Sztuka Legionów Polskich”, fot. Mirosław Żak (źródło: Muzeum Narodowe w Krakowie)

Muzeum Miedzi w Legnicy zaprasza jutro na wykład historyka Piotra Wilkosza. Spotkanie, które rozpocznie się o godz. 13.00, nosi tytuł „Portret legionowy 1914-1918 w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie”.

Piotr Wilkosz specjalizuje się w historii wojskowości polskiej. Jego domeną jest historyczna broń palna oraz falerystyka – dziedzina poświęcona medalom, odznaczeniom i innym znakom honorowym. W krakowskim Muzeum Narodowym brał udział w tworzeniu kilku wystaw poświęconych m.in. Legionom Polskim, Józefowi Piłsudskiemu i polskim siłom zbrojnym – dawnym i współczesnym.

Wykład, który poprowadzi jutro w legnickiej Akademii Rycerskiej, pozwoli poznać legionistów polskich przez pryzmat sztuki. Będzie to ostatni wykład historyczny z cyklu przygotowanego przez Muzeum Miedzi z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wstęp na to spotkanie jest bezpłatny.

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..