Olimpia za silna

Olimpia Piekary Śląskie okazała się zbyt silnym rywalem dla piłkarzy ręcznych Siódemki Miedź Legnica. Podopieczni Pawła Wity przegrali na Śląsku różnicą dziesięciu bramek.

Legniczanie nie byli faworytem w starciu z czołową drużyną pierwszej ligi grupy B i zarazem jednym z głównych kandydatów do wygrania tych rozgrywek. Goście dobrze jednak weszli w meczu i na początku prowadzili z teoretycznie silniejszym rywalem. Z biegiem czasu to gospodarze nadawali ton grze i powiększali swoją przewagę, która do przerwy wynosiła pięć trafień.

Po zmianie stron przewaga Olimpii jeszcze rosła, głównie przez sporą ilość błędów technicznych, popełnianych przez przejezdnych. Ostatecznie licznik zatrzymał się na dziesięciu bramkach przewagi po stronie ekipy z Piekar Śląskich.

Olimpia Piekary Śląskie – Siódemka Miedź Legnica 34:24 (16:11)

Olimpia: Kot, Zemelka – Miszka 1, Zagała 2, Czapla 3, Chromy 5, Rosół 2, Ludyga 1, Kotalczyk 1, Kowalski 12, Płonka 7, Jaksik, Cieślik, Miłek, Zięba.

Siódemka: Mazur, Stachurski – Majewski 3, Przybylak 4, Antosik 1, Płaczek 3, Koprowski 2, Cegłowski 1, Ziemiński 5, Mosiołek 3, Skiba 2, Piróg, Bogudziński, Piwko, Drozdalski.

Dodaj komentarz